ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Hanioti - Vila Maria Lux
Vila Maria Lux

Вила “Maria Lux ” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила "Maria") односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/3 студио на ниско приземје, 1/3 студио на високо приземје и 3+2 апартмани со една спална на I и II кат. Вилата е ново изградена во Октомври 2018 година со комплетно нов мебел, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони, масичка со столчиња со поглед напред на улицата, Плоштадот. 

 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23 | 5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

"Maria Lux"
Ханиоти
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/3 студио (сутерен) 105 125 145 185 225 245 420 450 490 490 490 490 490 265 235 205 175 125
1/3 студио 115 135 155 195 235 255 450 480 520 520 520 520 520 285 255 215 185 135
АПТ /3+2 / (1 спална) 125 155 175 225 265 295 500 560 620 620 620 620 620 305 285 235 205 155
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на студио и АПТ без превоз цени по лице со превоз
 

 НАПОМЕНА:

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
-  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;
-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;
-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);
-  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
-  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
-  Доплата за патничко осигурување.
Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата Патни информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Ханиоти (340km)
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - ХаниотиАвтопат (Е75)Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (2.60€)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:10h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Ханиоти: 14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)