ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Thassos - Vila Atina
Vila Atina

Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса.
Координати 40º 43' 53.16" N 24º 45' 33.11" E

- 10% попуст за резервации до 30.04.2022

термин

Број на ноќи

1/2 студио стандардна соба

1/3 студио стандардна соба

 

 

мин. 2 лица

мин. 3 лица

27.05.2022

7*

89€

69€

03.06.2022

7*

99€

79€

10.06.2022

7*

139€

99€

17.06.2022

7*

169€

139€

24.06.2022

7*

199€

149€

01.07.2022

7

199€

149€

08.07.2022

7

239€

159€

15.07.2022

7

269€

179€

22.07.2022

7

289€

189€

29.07.2022

7

299€

199€

05.08.2022

7

299€

199€

12.08.2022

7

299€

199€

19.08.2022

7

289€

189€

26.08.2022

7*

239€

169€

02.09.2022

7*

199€

159€

09.09.2022

7*

159€

139€

16.09.2022

7*

129€

89€

23.09.2022

7*

89€

69€

*цените се дадени по лице за 7 ноќевања

Дополнителни информации:

* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба - бесплатно без помошен кревет
* Дете 6-10г со 2 возрасни лица во соба - 10% попуст
* клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа на лице место
* изнајмување на сеф - 3 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа на лице место
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за "handling fee" на локалната агенција (се плаќа во агенција) - 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје - Тасос - Скопје - 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со "Early booking" попусти)
*смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз