ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Ammoudia & Kanali - Vila Vagia - Ammoudia
Vila Vagia - Ammoudia

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 2 или 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со основен прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6 еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса која гледа кон море. Апартманот се наоѓа на 1-ви спрат и гледа кон море, погоден за 4 лица, составен од две спални од кои во едната е француски спален кревет, а во другата со 2 стандардни кревети, и кујна опремена, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6 еур на лице место)

 

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО 30% УПЛАТА ДО 31.01.2023, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.02.2023

На промо цените не следува попуст

ВИЛА ВАГИА - АМУДИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

период

Ноќевања

1/2 студио за 2 лица

1/3 студио  за 3 лица

2/4   апартман  за 4 лица

Промо цени

24.05-31.05.2023

7

69

79

99

Промо цена

31.05-07.06.2023

7

109

119

139

Промо цена

07.06-14.06.2023

7

169

179

219

 

14.06-21.06.2023

7

209

229

269

 

21.06-28.06.2023

7

259

279

309

 

28.06-05.07.2023

7

299

319

349

 

05.07-12.07.2023

7

419

449

499

 

12.07-19.07.2023

7

419

449

499

 

19.07-26.07.2023

7

419

449

499

 

26.07-02.08.2023

7

419

449

499

 

02.08-09.08.2023

7

439

469

519

 

09.08-16.08.2023

7

439

469

519

 

16.08-23.08.2023

7

409

439

499

 

23.08-30.08.2023

7

349

359

409

 

30.08-06.09.2023

7

259

279

309

 

06.09-13.09.2023

7

219

239

279

 

13.09-20.09.2023

7

129

139

149

Промо цена

20.09-27.09.2023

7

89

99

119

Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • Кочани – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -55€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%