ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Ксамил (Ksamil) - Vila Bushati
Vila Bushati

Вилата Бушати е реновирана пред три години. Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање), и студиа со 4 кревети, дуплекс кој се наоѓа надвор од вилата во друг објект. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија. ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање ( за 4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ (макс 6возр + 2 деца) . Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

Координати: 39.76650841266506, 19.998195760865162

 • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
 • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

(напомена: првиот и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст) 

Доколку престојуваат 2 лица во трокреветна соба, се одзема 10еур. 

Опис на програма

 • Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време
 • Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

 

Удобности

 • Клима
 • WI-FI
 • Кујна
 • TV
 • Цени – Табела
 • Цени по соба

FIRST MINUTE 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.02.2023 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2023

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

2/6 (дуплекс за 6 лица)

Промо цени

03.06 – 10.06.2023

7

109

139

179

Промо цена

10.06 – 17.06.2023

7

209

229

279

 

17.06 – 24.06.2023

7

239

269

309

 

24.06 – 01.07.2023

7

269

289

349

 

01.07 – 08.07.2023

7

319

339

409

 

08.07 – 15.07.2023

7

359

389

459

 

15.07 – 22.07.2023

7

359

389

459

 

22.07 – 29.07.2023

7

359

389

459

 

29.07 – 05.08.2023

7

379

409

489

 

05.08 – 12.08.2023

7

379

409

489

 

12.08 – 19.08.2023

7

379

409

489

 

19.08 – 26.08.2023

7

349

379

439

 

26.08 – 02.09.2023

7

309

339

409

 

02.09 – 09.09.2023

7

209

229

279

 

09.09 – 16.09.2023

7

179

199

239

Промо цена

16.09 – 23.09.2023

7

139

169

189

Промо цена

 

 

Цените во табелата се дадени ПО СТУДИО ЗА НАЕМ   7 ноќи – 8  дена, без превоз

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 55€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице

-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
 • Велес (бензинска пумпа, Макпетрок кружен тек) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h
 • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
 • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h
 • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h
 • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
 • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h
 • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h
 • Струга – (пред Х.Дрим) 01:45