ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Ксамил (Ksamil) - Vila Bushati
Vila Bushati

Вилата Бушати е реновирана пред три години.  Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање),  и студиа со 4 кревети. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

 

Координати: 39.766595, 19.998031

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.05.2022

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 

Датуми 1/3 Studio 1/4 Studio 2/6 Duplex 1/3+1
03.06.2022 - 10.06.2022
10.06.2022 - 17.06.2022
17.06.2022 - 24.06.2022
24.06.2022 - 01.07.2022
01.07.2022 - 08.07.2022
08.07.2022 - 15.07.2022
15.07.2022 - 22.07.2022
22.07.2022 - 29.07.2022
29.07.2022 - 05.08.2022
05.08.2022 - 12.08.2022
12.08.2022 - 19.08.2022
19.08.2022 - 26.08.2022
26.08.2022 - 02.09.2022
02.09.2022 - 09.09.2022
09.09.2022 - 16.09.2022
16.09.2022 - 23.09.2022

Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

Битола (Транскоп) – 55€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h

Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h

Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h

Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h

Битола– (спортска сала) 03.00h

Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h

Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h

Струга - (пред Х.Дрим) 01:45