Furka - Vila Dinira
Vila Dinira

Локација: Лоцирана на првата улица која се протега низ долгиот брег на Фурка, вилата воедно се наоѓа на само 50 метри оддалеченост од песочната плажа. Освен со својата модерна градба, овој објект може да се истакне и со своите убаво опремени трокреветни и четворокреветни студиа за сместување. Студијата имаат комлетно опремена кујна , клима уред кој е вклучен во цената . Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ !

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 + 1 студио

   19.05 – 26.05

7*

           49 €  промо

   26.05 – 02.06

7*

           69 €  промо

   02.06 – 09.06

7*

           79 €  промо

   09.06 – 16.06

7*

         129 €

   16.06 – 23.06

7*

         149 €

   25.08 – 01.09

7*

         159€

   01.09 – 08.09

7*

         129 €

   08.09 – 15.09

7*

         109 €

   15.09 – 22.09

7*

           99 €

   22.09 – 29.09

7*

           69 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

   23.06 – 02.07

9

         379 €

   02.07 – 11.07

9

         459 €

   11.07 – 20.07

9

         499 €

   20.07 – 29.07

9

         499 €

   29.07 – 07.08

9

         499 €

   07.08 – 16.08

9

         499 €

   16.08 – 25.08

9

         479

 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во студијатае е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.