ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Lefkada - Vila Porto Fino - Nikiana
Vila Porto Fino - Nikiana

Вила Порто Фино А кат. – Никиана, сe наоѓа на главниот пат одалечена само 30 тина метри од најблиската песочна плажа. Во близина на вилата има пекара, супермаркет и неколку таверни. Вилата располага со 12 комплетно реновирани студија за 3 лица кои имаат 1 брачен кревет и еден единечен кревет. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата 5 еур/ден), телевизор и тераса со страничен поглед кон море, исто така вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.

Зошто ја одбравме за Вас Вила Порто Фино во местенцето Никиана на Лефкада?!
– одличен квалитет со 3 креветни студија идеални за фамилии (максимум капацитет 3+1дете до неполни 6год кое спие со родители)
– приватна плажа во непосредна близина на само 20м без гужви и галама
– иделана позиција на островот со еднаква оддалеченост од Нидри и главниот град Лефкас
– прекрасен простран двор за одмор и забава покрај зидана скара која е на располагање на гоститеНикиана е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкас и Нидри

ПОПУСТИ:  10% до 28.02.2023
Вила Порто Фино Б кат Никиана
Maj Јуни Јули Август Септември
24 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13 20
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 сту. ( 2 лица) 99 129 149 249 279 339 359 399 419 419 419 419 419 399 349 279 169 109
1/3 сту. ( 3 лица) 119 149 169 269 299 359 379 419 439 439 439 439 439 419 369 299 189 129
Коментар промо промо промо / / / / / / / / / / / / / промо промо

Превоз
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:
-Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:
-Битола (спортска сала)-55€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
-Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
-Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на поаѓање за Лефкада:

-01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
-01:45 h Велес (бензинска пумпа, Makpetrol кружен тек) трансфер до Битола
-12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
-02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
-03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
-04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
-03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
-02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
-02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
-02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести само дете до 1,99год
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),