ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Leptokaria - Vila katerina
Vila katerina

 

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун.
Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција.
Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија.

Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија.
Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, лулашки….

Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани.
За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата…

Цените се многу пониски од другите одморалишта.
Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени.
Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….

Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите.
Местото има сè што му треба на еден град.

Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да консумирате вода од чешма.
Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп.

Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата.
Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка..

Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца.
Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето.
Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

 

Трикатна вила, сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот.
Вилата има безжичен интернет и простор за багаж.

Во секоја соба: опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред и тераса…

Приземје
Студио бр. 5 / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 6 / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 7 / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 8 / 1 брачен + 1 единечен кревет /

1 спрат
Апартман бр. 2 / дуплекс со ( 1 брачен и 1 единечен )+(1 брачен и 1 единечен кревет)

2 спрат
Студио бр 6А / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 4  / 1 брачен + 1 кревети на спрат /

3 кат
Студио бр.   9 / 1 брачен + 1 единечен кревет
Студио бр. 10 / 1 брачен + 1 единечен кревет
Студио бр. 11 со посебна кујна и 1 спална соба со 1 брачен кревет + 1 француски кревет + 1 единечен кревет
Апартман бр. 12 / 1 спална соба со 1 брачен и 1 единечен кревет и 2 единечни кревети во кујната /

 

 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термини

ноќи

студио 1/2

студио 1/3

студио 1/4

дуплекс 1/5

дуплекс 1/6

28.05-04.06

7

59 €

79 €

89 €

100 €

112 €

04.06-11.06

7

109 €

119 €

129 €

170 €

182 €

11.06-18.06

7

139 €

149 €

159 €

220 €

232 €

18.06-25.06

7

179 €

189 €

199 €

300 €

312 €

25.06-02.07

7

209 €

229 €

239 €

370 €

382 €

02.07-09.07

7

249 €

259 €

269 €

400 €

412 €

09.07-16.07

7

269 €

279 €

289 €

430 €

442 €

16.07-23.07

7

279 €

289 €

299 €

470 €

482 €

23.07-30.07

7

309 €

319 €

329 €

500 €

512 €

30.07-06.08

7

309 €

319 €

329 €

500 €

512 €

06.08-13.08

7

309 €

319 €

329 €

500 €

512 €

13.08-20.08

7

309 €

319 €

329 €

500 €

512 €

20.08-27.08

7

299 €

309 €

319 €

500 €

512 €

27.08-03.09

7

269 €

289 €

299 €

450 €

462 €

03.09-10.09

7

219 €

239 €

249 €

380 €

392 €

10.09-17.09

7

179 €

199 €

209 €

300 €

312 €

17.09-24.09

7

139 €

159 €

169 €

210 €

222 €

24.09-01.10

7

89 €

99 €

109 €

170 €

182 €

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин

Едно дете до 12 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.
Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.
Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа

време на поаѓање

цена

Скопје – Дрводекор

04:00

40 €

Велес – БП мотел Македонија

04:30

40 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

03:40

55 €

Неготино – бензинска, Неготино

05:00

40 €

Граничен премин – бензинска Шимов

06:00

40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04:00

35 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола

03:15

35 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02:15

40 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02:45

45 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02:30

40 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03:15

40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe

Координати 40.059989430794154, 22.567561351595128