ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Kassandra - Sousuras 3* - Hanioti
Sousuras 3* - Hanioti

EARLY BOOKING !!!
до -25% за резервации до 31.03.2019


 
Положба: се наоѓа во Ханиоти
Сместување: хотелот располага со 77 соби, опремени со: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, минибар
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: рецепција, ресторан,бар на плажа, бар на базен, паркинг, бесплатен WI-FI
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава: надворешен базен со посебен дел за деца, детско игралиште, мини клуб за деца.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција) 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.