ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2018 - ЕГИПЕТ
ZLATIBOR - Mona 3*
Mona 3*
Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор, така што неговата поставеност е во близина на сите туристички содржини. Хотекот располага со 14 двокреветни соби и 14 дополнителни соби кои се споени со врата и по потреба може да бидат 7 апартмани или 14 двокреветни соби. Во секоја соба има ТВ, сеф, мини бар, фен, телефон, телефон и интернет конекција.Во хотелот има можност гостите бесплатно да користат базен, теретана, сауна, парна бања и соба за релаксација. Покрај овие погодности може да се користат и третманни на лице и тело и масажа кои дополнително се плаќаат.

HOTEL MONA ****

www.monazlatibor.com

 

 

23.12-30.12.2016

 

Соба

Услуга

02.01-18.02.2017

19.02-14.07.2017

SGL standard

BB

80,4

71

SGL comfort

BB

93,4

81,2

SGL superior

BB

113

91,4

DBL standard

BB

45,5

43

DBL comfort

BB

55,2

49,5

DBL superior

BB

64,2

56

DBL classic apartment

BB

89,3

89,3

DBL Mona apartment

BB

122

113,7

Дополнителен кревет во соба

BB

27,6

24,4

Дополнителен кревет во апартман

BB

27,6

24,4

Доплата за полупансион (вечера)

HB

9

8


Попусти и доплати:      
23.12-30.12.2016 и 02.01-18.02.2017 Деца 6 - 12 години: 14€ / BB; доплата за вечера 4,5€       
19.02-14.07.2017 Деца 8-12 години: 12,5€ / BB; доплата за вечера 4€       
Деца до 6 или 8 години: бесплатно, без сопствено легло.       
      
Цената не вклучува:      
Туристичка такса: 1 € по лице на ден, осигурување 0,2 € по лице од ден      
      
Цената вклучува:      
Цена по лице на ден, ноќевање со појадок      
Внатрешен базен, фитнес      
      
Специјални промоции и услови:      
-10% - за минимум престој 4 ноќи      
-20% - за лица над 60год. За минимум престој 4 ноќевања      
-20% - за резервации и уплати од 50% до 15.04.2017 за престој 25.06-17.09.2017      


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда
:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.