ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Sithonia - Makednos 3* - NIkiti
EARLY BOOKING!!!
до -12% за резервации до 28.02.2019 
 

  

Локација: Хотелот се наоѓа на 15км. од селото Неос Мармарас и од селото Никити 6км. На 100км. од аеродромот во Солун.
Сместувачки капацитети: Хотелот располага со 42 соби (телевизија, телефон, бања, сеф, фен, клима, фрижидер, балкон).
Услуга: BB - ноќевање со појадок.
Плажа: На 2 минути до плажа.
Хотелски содржини: базен,детски базен, бар, ресторан,  топла бања, бесплатен паркинг.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.