LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Riverside 4*
Riverside 4*

· Локација: на 750 метри од Гондолата, 100 метри од центарот на Банско
· Капацитет: 49 двокреветни соби, 19 пространи двокреветни соби, 8 фемили соби
· Хотелски содржини: рецепција, лифт, соба за деца, билијард, интернет, ресторан, лоби бар, бизнис центар со две конференциски сали, спа центар со внатрешен базен, руска бања, сауна, солариум, џакузи, фитнес, масажа, сеф, менувачница, ски остава
· Опременост на собите:
- Економик соба: кабловска тв, телефон, мини бар, тоалет со туш или бања, фен.
- Стандардна соба: опременоста е иста како економик собите имаат дополнително екстра софа.
- Јуниор свит: софа на расклопување за две лица опременоста е иста како кај економик собите

 <

RIVERSIDE ****
HOTEL         Bansko Bulgaria        
СОБА период 02.01-06.01 28.12-01.01 07.01-27.01 21.02-05.03 05.03-30.04 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга 28.01-17.02         лица 1 дете 0-6 1 дете 6-12 2 дете 0-6 2 дете 6-12 3 возр. 4 возр.
DBL standard HB 28,09 € 44,29 € 23,76 € 23,76 € 18,36 € 2+1 -100% -60% / / / /
SGL HB 43,21 € 66,97 € 36,73 € 36,73 € 28,09 € 1+0 / / / / / /
DBL economy HB 24,84 € 41,05 € 21,11 € 21,11 € 16,20 € 2+0 / / / / / /
DBL Family HB 42,13 € 67,56 € 35,65 € 35,65 € 27,59 € 2+2 -100% -100% -100% -100% -100%

/

 

 

Во цената е вклучено : користење на базен, сауна, парна бања, фитнес и транспорт до ски гондолата
Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса 1€ возарсен, 0,5€ деца (2-12г)

Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 55€ / возрасен, 25€/ дете ( 2-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 25€ / возрсен , 16€ / дете (2-12г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -15 % за уплати до 31.10.2016, -10% за уплати до 30.11.2016
2) 7=6 за пристигнувања во период 01.12-22.12.2016 & 12.01-25.01.2017 и 22.02-31.03.2017г. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.