ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2018 - ЕГИПЕТ
BANSKO - Riverside 4*
Riverside 4*
early booking попусти 15 % за резервација до 31.10
10 % за резервација до 30.11
дополнителни попусти 7=6; 14=12 за пристигнувања во период 03.01-22.01 & 26.02-31.03
CH = CHILDREN 2-13 Услуга Полупансион
http://riverside.ehotels.global/about-us
RIVERSIDE 4* 09.12-21.12;
10.03-31.03
22.12-28.12;
25.01-25.02
29.12-02.01 03.01-24.01;
26.02-09.03
DBL STANDART / HB 18,63 € 28,50 € 47,13 € 24,11 €
SGL 27,95 € 42,74 € 94,26 € 36,17 €
DBL 1AD+1CH 27,95 € 42,74 € 70,69 € 36,17 €
DBL 1AD+2CH 33,54 € 51,29 € 84,83 € 43,40 €
DBL 2AD 37,26 € 56,99 € 94,26 € 48,22 €
DBL 2AD+1CH 6-13 42,85 € 65,54 € 108,39 € 55,46 €
DBL ECONOMY / HB 16,44 € 25,21 € 42,74 € 21,92 €
SGL 24,66 € 37,81 € 85,49 € 32,88 €
DBL 1AD+1CH 24,66 € 37,81 € 64,12 € 32,88 €
DBL 2AD 32,88 € 50,42 € 85,49 € 43,84 €
DBL FAMILY / HB 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
SGL 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
DBL 1AD+1CH 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
DBL 1AD+2CH 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
DBL 1AD+3CH 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
DBL 2AD 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
DBL 2AD+1CH 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
DBL 2AD+2CH 55,90 € 85,49 € 141,38 € 72,34 €
DBL 3AD 64,66 € 94,26 € 150,15 € 81,10 €
Release periods: 7 days 7 days 21 days 7 days
Cancellation periods: 7 days 7 days 14 days 7 days
Cancellation penalty: 1st night 1st night 100 % of booked stay 1st night
NO SHOW penalty: 2 nights 2 nights 100 % of booked stay 2 nights
Minimum stay: - - - -
Доплати ADULT CHILD 4-13
Божиќна вечера 20,00 € 12,00
Новогодишна вечера 50,00 € 25,00
community tax 0,00 € 0,00
* цените вклучуваат користење на базен, сауна, парна бања, џакузи, WIFI, трансфер до гондолата
Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1еур = 62 мкд

Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)


Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.