LAST MINUTE
ЛЕТО 2018 - ГРЦИЈА
BANSKO - Evelina Palace 4*
Evelina Palace 4*
early booking попусти 15% за резервации до 31.10
10% за резервации до 30.11
дополнителни попусти 6=5; 14=12 за престој до 22.12 и 13.01-31.01 и пристигнувања после 12.02
CH = CHILDREN 4-14 Деца до 3,99 год се сместуваат БЕСПЛАТНО
Услуга Ноќевање со појадок
http://www.evelinapalace.eu
EVELINA PALACE 4* 01.12-22.12;
13.01-31.01;
12.02-31.03
23.12-26.12;
03.01-12.01;
01.02-11.02
27.12.-02.01
DBL STANDART / BB 21,92 € 26,30 € 48,22 €
SGL 32,88 € 39,46 € 72,34 €
DBL 1AD+1CH 32,88 € 39,46 € 72,34 €
DBL 1AD+2CH 43,84 € 52,61 € 96,45 €
DBL 2AD 43,84 € 52,61 € 96,45 €
DBL 2AD+1CH 50,42 € 60,50 € 110,92 €
DBL 3AD 59,18 € 71,02 € 130,20 €
STUDIO / BB 27,40 € 31,78 € 53,70 €
SGL NO NO NO
STD 1AD+1CH 41,10 € 47,68 € 80,56 €
STD 1AD+2CH 54,80 € 63,57 € 107,41 €
STD 1AD+3CH 63,02 € 73,10 € 123,52 €
STD 2AD 54,80 € 63,57 € 107,41 €
STD 2AD+1CH 63,02 € 73,10 € 123,52 €
STD 2AD+2CH 71,24 € 82,64 € 139,63 €
STD 3AD 73,98 € 85,82 € 145,00 €
STD 3AD+1CH 82,20 € 95,35 € 161,11 €
Release periods: 10 days 14 days 28 days
Cancellation periods: 7 days 10 days 25 days
Cancellation penalty: 1st night 1st night 100% of booked stay
NO SHOW penalty: 2 nights 2 nights 100% of booked stay
Minimum stay: - - 3 nights
Доплати ADULT CHILD 4-14
Полупансион 6,50 € 3,25
Божиќна вечера 25,00 € 15,00
Новогодишна вечера 70,00 € 35,00
community tax 0,00 € 0,00
* цените вклучуваат користење на базен, сауна, фитнес, WIFI, трансфер до гондолата
Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1еур = 62 мкд

Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)


Цената е дадена во евра за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.