LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BANSKO - Evelina Palace 4*
Evelina Palace 4*

Локација: на 100 метри од центарот на градот.
Капацитет: 42 двокреветни соби, 3 свити и 2 апартмани.
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, затворен базен со дел за деца, фитнес, сауна, масажа, билјард, и пинг понг.
Опременост на собите: два регуларни кревети и една дополнителна софа, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, фен, тоалет, балкон.


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
- 12% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 21.12.2016
ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД 12.12.2016- 22.12.2016

HOTEL EVELINA PALACE ****         Bansko Bulgaria   www.evelinapalace.eu
СОБА период 01.12-22.12 23.12-26.12 27.12-02.01 13.01-31.03 03.01-12.01 Макс ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  услуга           лица 1 дете 0-4 1 дете 4-14 2 дете 0-4 2 дете 4-14 3 возр. 4 возр.
DBL BB 20,90 26,40 47,30 20,90 26,40 2+1 -100% -100% / / -30% /
SGL BB 29,70 37,40 82,50 29,70 37,40 1+0 / / / / / /
STUDIO BB 26,40 31,90 52,80 26,40 31,90 2+2 -100% -100% -100% -100% -30% /
1 и 2 дете од 04-14 год. со 1 возрасен во DBL соба плаќаат по 50% од цена на возрасен.

Во цената е вклучено користење на базен, сауна,фитнес, WiFi интернет на рецепција, транспорт до гондолата.
Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса за престој 1 € возрасен / 0,5 € деца 4-14г. на ден.
Доплата за полупансион 7€, деца 04-14г. 3,5€
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 70€ / возрасен, 35€/ дете ( 4-14 г.)
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 25€ / возрсен , 15€ / дете (4-14 г)

Максимален број на лица: DBL standard ( 2+1 ) , STUDIO ( 2+2)
Минимум престој 3 ноќевања 27.12.2015 -02.01.2016
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :
1) -12 % ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 21.12.2016
2) ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 12.12- 22.12.2016

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.