LAST MINUTE
ЛЕТО - ГРЦИЈА
ЛЕТО - МАЛТА
Далечни патувања
BOROVEC - Borovets Hills 5*
Borovets Hills 5*

Плати 4, престојувај 5 ноќи во период од 10.02-31.03
тип на сместување 27.12.2016 - 02.01.2017
2 ноќи на база полупансион
27.12.2016 - 02.01.2017
3 ноќи на база полупансион
по лице во двокреветна соба 307,80 € 475,20 €
дете до 11,99 на дополнително легло 71,28 € 111,24 €
возрасен на дополнително легло 137,16 € 334,80 €
по лице во студио 324,00 € 496,80 €
дете до 11,99 на дополнително легло 81,00 € 124,20 €
возрасен на дополнително легло 146,88 € 232,20 €
по лице во апартман 375,84 € 583,20 €
дете до 11,99 на дополнително легло 86,40 € 129,60 €
возрасен на дополнително легло 156,60 € 243,00 €

Во цената е вклучено
2 или 3 ноќи по лице на база полупансиони
НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА
Доцен доручек на 01.01.2017
бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, интернет, паркинг

максимум сместување
двокреветна соба2+1
студио 2+_2
апартман 2+2
апартман лукс 4 +2

попусти
деца до 3,99 - БЕСПЛАТНО , и не користат новогодишна вечера


Локација : на 2 минити пешачење до Yastrebec ски патеките
Капацитет : 65 соби, од кој 9 апартмани, 6 студиа и 48 двокреветни соби.
Хотелски содржини : рецепција, услуга во соба, перална, соби на располагање за непушачи. Вклучено во цената на собата е: појадок, базен, парна бања, џакузи и фитнес центар.
Опременост на собите :  мини бар, сеф, сателитска ТВ, телефон, клима уред, интернет конекција, стилски и удобен бањи.

HOTEL

Hotel BOROVETS HILLS *****

 

 

 

 

Boovec

Bulgaria

 

www.borovetshills-bg.com

СОБА

период

16.12-26.12

03.01-05.01

06.01-09.02

10.02-24.02

25.02-30.04

Макс.

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 

услуга

 

 

 

 

 

лица

1 дете 0-4

1 дете 4-12

2 дете 0-4

2 дете 4-12

3 возр.

4 возр.

DBL

HB

47,80

47,80

40,10

47,80

40,00

2+1

-100%

-60%

/

/

-30%

/

SGL

HB

84,30

84,30

56,50

84,50

56,50

1+0

/

/

/

/

/

/

STUDIO

HB

56,50

56,50

45,00

56,50

45,00

2+2

-100%

-60%

-100%

-60%

-30%

/

APARTMAN

HB

62,50

62,50

51,00

62,50

51,00

2+2

-100%

-60%

-100%

-60%

-30%

/

APARTMAN LUX

HB

85,10

85,10

73,50

85,10

73,50

4+2

-100%

-100%

-100%

-100%

-100%

-100%

  Во APARTMAN LUX 4 лица се БЕСПЛАТНИ 5-то и 6-то возрасно или деца плаќаат, имаат попуст возрасни -65% и деца 4-12г. -80%  .

                           

Отказен рок со манипулативен трошок

21

21

14

21

14

             

Трошок во отказен рок (ноќи или %)

1

1

1

1

1

             

Non show на ден на влез (ноќи или %)

100%

100%

100%

100%

100%

             

Во цената е вклучено : користење на базен , џакузи, сауна, фитнес, стеам бања, паркинг, интернет и туристичка такса       
Во цената НЕ е вклучено :

Максимален број на лица: DBL (2+1) , STUDIO (2+2), APARTMAN (2+2), АPARTMAN LUX (4+2);

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :               
1
)  -10% за уплати до 30.11.2016,               
2)  7=6 & 14=12 за престој во период 06.01-31.01.2016, Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона.
Попустите НЕ се комбинираат. 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата. 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.