ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Istion Club 5* - Potidea
Istion Club 5* - Potidea
EARLY BOOKING !!!
до -10% за резервации до 31.03.2019  
 
Локација: 2 км од Неа Потидеа , на 4 км од Неа Модања. Хотелот е на плажа.
Капацитет: 115 соби, 92 двокреветни и 23 суите
Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено
Хотелски содржини: главен ресторан, таверна, Италијански ресторан (наскоро), “поол бар”, СПА центар, водени спортови, теннис, отворен базен со посебен сектор за деца, затворен базен со загреана вода (наскоро), интернет, wi-fi интернет, перална, рент а кар, паркинг, мини клуб за деца,  
Опременост на собите: бања, фен, балкон, клима уред, телефон, мини бар, сателитска ТВ, електронски сеф. 

РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање 
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.